Castingi muzyczne - gdzie się udać

 

Polskie edycje znanych na całym świecie programów muzycznych to dla wielu młodych ludzi bardzo dobra okazja, aby sprawdzić się wokalnie i zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności.

Niejedna edycja znanych programów jak „Idol”, „The Voice of Poland” czy „Mam Talent” pokazała, że udział w show może doprowadzić w efekcie końcowym do poważnej kariery muzycznej, która może trwać i trwać w najlepsze.

W końcu nagrodą główną często są kontrakty muzyczne i wydanie swojej płyty jest wręcz gwarantowane. Choć trzeba przyznać, że sukces zawodowy w świecie muzyki nierzadko odnoszą również te osoby, które były blisko głównej wygranej. Także niekoniecznie należy być zwycięzcą, aby cieszyć się z korzyści, jakie daje sam udział w programie.

Castingi organizowane są zazwyczaj w większych miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań czy Gdynia.

Aby trafić na dany casting trzeba przede wszystkim śledzić informacje na temat dat przesłuchań. I tak, aktualnie prowadzone będą castingi dla dzieci w przedziale wiekowym 8-15 lat w Warszawie do programu „The Voice of Kids”, który w 2018 roku będzie emitowany w Telewizji Polskiej. Będzie to pierwsza edycja tego programu w Polsce. Nazwa nawiązuje do znanego programu „The Voice of Poland” i to skojarzenie jest słuszne, bo „The Voice of Kids” to po prostu wersja dla młodszych artystów. Jeśli więc Wasza pociecha chce wziąć udział w przesłuchaniach to szybko udajcie się w dniach 1 i 2 lipca do siedziby TVP w Warszawie.