Charakterystyka hoteli 4-gwiazdkowych dla gwiazd muzycznych

Nie jest żadną tajemnicą, że na terenie naszego kraju baza noclegowa jest naprawdę bardzo dobrze rozbudowana i raczej nic się pod tym względem w najbliższym czasie nie zmieni. Trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć sobie szczerze, że bardzo wiele w tym kontekście dały Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które w roku 2012 odbyły się właśnie w Polsce i na Ukrainie. Być może sportowo nie poszło nam najlepiej, ale organizacyjnie byliśmy przez wszystkich chwaleni. Nie tylko za połączenia pomiędzy miastami czy bezpieczeństwo, ale również, a może i przede wszystkim właśnie za bazę noclegową. Skoro tak przyjrzyjmy się jej wierzchołkowi, a ten bez wątpienia stanowią hotele. W tym wpisie chcemy skupić się na hotelach czterogwiazdkowych i jak pokazują statystyki, obok hoteli trzygwiazdkowych są one najchętniej odwiedzane przez turystów. Czym zatem charakteryzuje się taki hotel? Najlepiej posłużyć się tutaj przykładem. Za ten posłuży nam hotel Imperial.Wyposażenie pokoju i łazienka

Zacznijmy od wyposażenia takiego pokoju oraz łazienki. Tak oto musi się w nim znaleźć łóżko jednoosobowe 90 × 200 cm lub dwuosobowe 140 × 200 cm, szafa lub wnęka garderobiana z trzema wieszakami dla każdego gościa, szafka nocna lub stolik, biurko lub stół, jedno krzesło, co najmniej dwa fotele wypoczynkowe lub kanapa, stolik, lustro, wieszak ścienny na odzież wierzchnią, lampka nocna, lampka do pracy oraz oświetlenie górne. Poza tym gość musi mieć dostęp do jednego gniazdka elektrycznego przy miejscu do pracy.

Warto też wziąć pod uwagę wyposażenie takiego pokoju. Znajdziemy tu więc wykładzinę dywanową, dywaniki przy każdym łóżku, zasłony, żaluzje lub rolety, szklanki lub inne naczynia do picia dla każdego, woda butelkowana, minibar lub lodówka, radio, telewizor, telefon, materiały piśmiennicze, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia oraz suszarka do włosów.

Warto również odnieść się też do łazienki. W tej powinna znaleźć się między innymi wanna z baterią i natryskiem, osłona, umywalka z blatem lub półką i WC. Wyposażenie uzupełniające to natomiast lustro, gniazdko z osłoną, pojemnik na śmieci, mydełko toaletowe lub dozownik z mydłem w płynie, ręcznik, ręcznik kąpielowy, szklanka lub jednorazowy kubek.

Powierzchnia

Nie wolno nie odnieść się również do powierzchni takich pokojów, które znajdują się w hotelu posiadającym cztery gwiazdki. Tak więc minimalna powierzchnia pokoju jednoosobowego to dwanaście metrów kwadratowych. O cztery metry kwadratowe musi być natomiast większy pokój dla dwóch osób. Jeszcze większe są oczywiście apartamenty, które mają co najmniej dwadzieścia pięć metrów kwadratowych.